Роды в Солт-Лейк-Сити, США

Мы экономим Ваше время и деньги.
Спокойствие - в подарок.

Компания "UTour"

Виготовлення українських документів для дитини в США

Виготовлення українських документів для дитини в США

В даній статті ми розглянемо виготовлення українських документів для дитини, народженої в США.

Малюк, який народився в США, за законом є не тільки громадянином США, а й України теж - якщо його батьки (або один з них) мають українське громадянство. На даний момент, така дитина має право в'їхати в Україну з США або за оформленими в консульстві України українським документам, або по американському закордонному паспорту. Обидва ці способи в'їзду в Україну є законними.

До 1 квітня 2015 року дитину можна було вписувати в паспорт батьків, це не займало багато часу і для цього не потрібно було особисто відвідувати консульство. На жаль, постанова Кабміну (від 31.03.1995 № 231), яким була передбачена процедура внесення даних про дітей в закордонні паспорти батьків, з 1 квітня 2015 року втратила силу.

На даний момент для того, щоб вивезти дитину в Україну, можна звернутися до Генерального консульства України з клопотанням про оформлення дитині так званого «Посвідчення на повернення в Україну». Виготовлення такого посвідчення не займає багато часу, але вимагає особистої подачі і отримання документів (зазвичай робиться за один-два дні).

Можна звернутися і для оформлення окремого закордонного паспорта, але це клопітно (особиста подача і отримання документів, тобто дві поїздки), а також довго - через черги на виготовлення станом на червень 2016 термін очікування становить 3 місяці.

Для оформлення посвідчення на повернення в Україну необхідно надати консульству довідку про реєстрацію громадянства України за народженням.

Для оформлення набуття громадянства України за народженням для дитини, один з його батьків має подати до консульської установи наступні документи:

  1. заяву про оформлення набуття особою громадянства України за народженням;
  2. копію свідоцтва про народження дитини з апостилем і нотаріально посвідченим перекладом на українську мову;
  3. копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Рішення про оформлення набуття особою громадянства України приймається не пізніш як у місячний строк з дня надходження документів.

Для отримання посвідчення на повернення заявник подає такі документи:

  1. Документ, що дає громадянину України право на виїзд з України, і засвідчує особу під час перебування за її межами.
  2. Заява-анкету встановленого зразка.
  3. Дві кольорові фотографії розміром 3,5 х 4,5 см.
  4. Довідку про реєстрацію громадянства України за народженням.
  5. Свідоцтво про народження дитини з апостилем і нотаріально посвідченим перекладом на українську мову.

При наданні заявником вищезазначених документів посвідчення має бути оформлене в день подання громадянином відповідної заяви та видане без попереднього запиту до органів внутрішніх справ за місцем проживання такого заявника в Україні.

Так як дитина, народившись в США, автоматично отримує американське громадянство, а для громадян США безвізовий режим в'їзду в Україну, то можна і не оформлювати посвідчення на повернення в Україну. Тобто дитина в'їде в країну як американець. Іноземці можуть тимчасово перебувати на території України не більше ніж 90 днів, але дитина є і українцем теж, тому як громадянин України законодавства не порушує. Тут має місце правова колізія.

Щоб отримати український закордонний паспорт, необхідно звернутись до центру надання адміністративних послуг в вашому місті, це не займає багато часу та процедура є досить простою.

Звертаємо вашу увагу на той факт, що з жовтня 2016 року при замовленні закордонного паспорту дитини в центрах адміністративних послуг довідка про українське громадянство дитини не повинна вимагатися.